Bedre oversikt over aktiviteter i BoA
Gjennom portalen iTrondheim blir det nå lettere å få oversikt over aktiviteter for brukere i Bo- og aktivitetstilbudene i kommunen.
- Målsettingen er å samle alle aktiviteter og arrangement som angår BoA i portalen, og vi er godt i gang, sier kommunalsjef Karin Erland.
En bedre oversikt over tilbudene har lenge vært et ønske blant brukerorganisasjonene, og de har derfor vært involvert i arbeidet med å få det til. De vil legge inn sine arrangement i portalen. Det vil også frivilligsentralene, Sjiraffen kultur- og kompetanseseter, og kommunale enheter. Ja, alle som har arrangementer for målgruppen.
- Når vi samler alle aktiviteter på ett sted, blir det også lettere å planlegge. Det blir en fordel for både arrangører, pårørende og brukere. Man kan også melde seg på aktiviteter via siden, sier kommunalsjefen.
iTrondheim (også kjent som Foreningsportalen iTrondheim) er en digital tjeneste og oversikt som samler frivillige lag og organisasjoner i Trondheim. Portalen er utviklet av Trondheims frivilligsentraler i samarbeid med Trondheim kommune for å gjøre frivilligheten mer synlig og tilgjengelig
Ved å skrive BoA i søkefeltet for målgrupper finner du de aktivitetene som er for BoA. Du kan også trykke direkte på denne lenka.