Andre sommerferietilbud
Andre sommerferietilbud
Ferietilbud i regi av andre aktører i Trondheim
Innhold
Tilbud blir lagt ut fortløpende!
Sommerglede med Romolslia sportsklubb
Når: uke 28
Hvor: Romolslia
For hvem: barn født 2013-2016.
Romolsia Sportsklubb og Saupstad frivilligsentral inviterer herved barn født i 2013–2016, til Sommerglede i uke 28, 7.–10. juli.
Sommerglede er et gratis aktivitetstilbud for barn og unge i Romolsia og omegn. Det blir ulike aktiviteter hver dag og man melder på barnet hele uken. Det er ikke mulighet for å melde på enkeltdager. Tilbudet er fra tirsdag–fredag kl. 10–15.
Uken er styrt av ungdommer med voksne til stede, og er fylt av aktiviteter som «Høyt og lavt», «Bading i pirbadet», tur til stranden hvis været tillater det og aktiviteter i og rundt klubbhuset.
Mer informasjon om aktivitetene sendes til de påmeldte når det nærmer seg.
Påmelding via Sommerglede sin nettside
Påmeldingen åpner fredag 19. juni kl. 19.00 og stenges søndag 21. juni kl. 19.00.
OBS: Det er begrenset antall plasser (50 stk).
Sommer-parkour med Trondheim Parkour
Når: Uke 26, 27 og 33
Hvor: Saupstad
For hvem: Alle fra 9 år og oppover
Dette er en perfekt mulighet for barn som vil være aktive, lære nye ferdigheter og bli kjent med andre – uansett nivå!
Hva kan du forvente?
- Masse lek og aktiviteter som skaper trygghet, mestring og nye vennskap. Dette er det viktigste for oss, og vi må skape den trygge lekne atmosfæren før vi gjør noe annet.
- Teknikktrening, utfordringer og leker for alle nivåer, som utvikler bevegelsferdigheter i ulike omgivelser og scenarioer.
Her handler det ikke bare om å lære triks – men om å utvikle kreativitet, selvtillit og glede for bevegelse i de omgivelsene man finner rundt seg.
Påmelding og info om sommer-parkour på Biletto
Aktiv Sommer med Strindheim IL
Når: Uke 27 og 32
Hvor: Strindheimsområdet
For hvem: 8-12-åringer i Strindheimsområdet
Strindheim IL inviterer alle 8-12 åringer i bydelen til begivenhetsrike og sosiale uker. De tilbyr trygge rammer med aktivitet fra topp instruktører, varierte oppgaver for kropp og hode, utflukter, konkurranser mm.
Deltagelse koster kr 1250 pr uke og inkluderer T-skjorte, lunsj hver dag samt 2 utflukter & masse lek. Mer info om Strindheim IL sitt tilbud i denne PDF-filen.
Påmelding og info via Spond:
- Uke 27 (29.06.-03.07.) kode: VAYHD – Fulltegnet
- Uke 32 (03.08.-07.08.) kode: CFOHF
Sommereventyret i Klæbu
Når: Uke 26, 27, 32 og 33
Hvor: Klæbu
For hvem: barn fra 8 til 12 år
Klæbu IL, Frivillighetssentralen og Nidaros sparebank ønsker å gi et ferietilbud med ulike aktiviteter, frilek, lunsj og fellesskap.
Man melder seg på uker man kan delta, da får man tilbud om 4 dager med aktiviteter igjennom uken.
Aktivitetene som er gjennom de forskjellige ukene vil variere og nærmere info om disse vil komme i begynnelsen av Juni. Man får tilsendt ukeplan hver torsdag uken før man deltar, dette for at de legger opp aktiviteter og utflukter etter været.
Aktivitetene er gratis for alle deltakere i alle ukene. Man får lunch og ettermiddagsfrukt inkludert i alle ukene.
Mer info og påmelding på Klæbu Frivillighetssentral sine nettsider.
Buran sommercamp
Når: 13.-16. juli (uke 29) og 20.-23. juli (uke 30)
Hvor: Buranhus på Buran
For hvem: barn i barneskolealder
Vil du få nye venner? Leke, gymme og ha det gøy? Bli med på Buran sommercamp!
Buran sommercamp er en gratis sommercamp som arrangeres av Lilleby sportsklubb. Sommercampen er for alle barn i barneskolealder, og den foregår 13.-16. juli (uke 29) og 20.-23. juli (uke 30). Barna får servert lunsj og frukt alle dager.
Sommercampen har Buranhus på Buran som base, men det kan også bli utflukter til andre steder i løpet av uka. Campen vil i hovedsak foregå ute, og det vil både være frie og organiserte aktiviteter. For eksempel løkkefotball, løkkebasket, vannkrig, slåball, rulleskøyter, sparkesykkel, utelek med mer.
Mer info og påmelding til Buran sommercamp
Tilgjengelighet: Buranhus er universelt utformet med HC-toalett. Buranhus er nært busstopp Buran. Vi er usikre på hva annet vi kan tilrettelegge for, men familier må gjerne ta kontakt, så kan vi snakkes nærmere.
Kunstkurs med Heimdal kunstskole
Fargelek og fantasi
Når: 30.06, 01.07, og 02.07
Hvor: Heimdal kunstskole
For hvem: 10-12-åringer
På dette kurset får barna utforske farger, former og spennende teknikker med akrylmaling. Vi skal eksperimentere, leke med farger og lage egne kunstverk i et kreativt og inspirerende miljø.Det er ingen fasit i kunsten – her handler det om å prøve, utforske og ha det gøy sammen med andre kreative barn.
✨ Vi skal:
• Male med sterke og spennende farger
• Utforske ulike teknikker og effekter
• Lage egne kreative kunstverk
• Bruke fantasi og skaperglede
• Ha det gøy mens vi lærer nye ting
🎨 Kursleder
Kurset ledes av billedkunstner Aina Flatjord-Nilsen, som siden 1999 har hatt utstillinger i Norge og Tyskland.
Ainas kunst kjennetegnes av sterke farger, spennende kontraster og lag på lag med uttrykk som skaper energi, dybde og bevegelse. På kurset deler hun teknikker og arbeidsmetoder fra sitt eget kunstnerskap på en inspirerende og tilgjengelig måte. ✨
📅 Tirsdag 30. juni kl. 10.00–14.00
📅 Onsdag 1. juli kl. 10.00–14.00
📅 Torsdag 2. juli kl. 10.00–14.00
📍 Heimdal Kunstskole
Lundemobakken 1, 7072 Heimdal
💰 Egenandel: kr 400,-
✨ Takket være kommunalt tilskudd kan vi tilby kurset til en sterkt redusert pris. Alt materiell er inkludert.
📌 Påmeldingsfrist: 22. juni
Betaling av egenandel til VIPPS nr.: 934586 Heimdal Kunstforening - Kunstskolen
Urban art og kreativt uttrykk
Når: 30.06, 01.07 og 02.07
Hvor: Heimdal kunstskole
For hvem: Ungdommer 13+
Lyst til å utforske kunst på en ny måte?
På dette kurset får ungdom jobbe med akrylspray og kreative teknikker for å utvikle egne uttrykk og ideer. Vi utforsker farger, lag, struktur og spennende visuelle effekter i et kreativt og inkluderende miljø.
Kurset passer både for nybegynnere og for dem som allerede liker å tegne, male eller være kreative.
✨ Du vil lære:
• Teknikker med akrylspray
• Hvordan bygge lag, dybde og spennende uttrykk
• Fargebruk og oppbygging av bilder
• Hvordan bruke abstrakte former som utgangspunkt for egne motiver
• Hvordan utvikle en personlig stil og egne kunstverk
🎨 Kursleder
Kurset ledes av billedkunstner Aina Flatjord-Nilsen, som siden 1999 har hatt utstillinger i Norge og Tyskland.
Ainas kunst kjennetegnes av sterke farger, spennende kontraster og lag på lag med uttrykk som skaper energi, dybde og bevegelse. På kurset deler hun teknikker og arbeidsmetoder fra sitt eget kunstnerskap på en inspirerende og tilgjengelig måte. ✨
📅 Tirsdag 30. juni kl. 15.00–19.00
📅 Onsdag 1. juli kl. 15.00–19.00
📅 Torsdag 2. juli kl. 15.00–19.00
📍 Heimdal Kunstskole
Lundemobakken 1, 7072 Heimdal
💰 Egenandel: kr 400,-
✨ Takket være kommunalt tilskudd kan vi tilby kurset til en sterkt redusert pris. Alt materiell er inkludert.
📌 Påmeldingsfrist: 22. juni
Betaling av egenandel til VIPPS nr.: 934586 Heimdal Kunstforening - Kunstskolen
Begrenset antall plasser.
Påmelding til begge kursene med Heimdal kunstforening
Tilgjengelighet: Kursene holdes på malersal i 2.etasje, ingen heis. 3 minutters gange fra Heimdal stasjon/tog, kort gange fra buss nr.1 og 2. Gratis parkeringsplasser utenfor lokalet.
Gratis bordtenniskurs
Når: mandag - fredag, hver uke fra uke 27 til og med uke 33.
Hvor: Bordtennishallen på Lade Sportsarena
For hvem: 4.-7.klassinger og 8.-10.-klassinger. Passer også fint for barn og unge med funksjonsnedsettelser!
Trondheim Bordtennisklubb arrangerer gratis bordtenniskurs for barn og ungdom, hvor du får låne alt av utstyr som trengs! Det er gratis å delta, og kurset kan også tilpasses de fleste funksjonsnedsettelser.
Mer info og påmelding finner du på nettsidene til Trondheim Bordtennisklubb
Tre-dagers kunstverksted for barn i sommerferien
Når: 24.-26. juni
Hvor: Trøndelag senter for samtidskunst, og Korsvika på Lade
For hvem: barn fra 11 til 14 år.
I starten av sommerferien 24. - 26. juni tilbyr Trøndelag senter for samtidskunst tre dager med kunstverksted for barn i alderen 11 - 14 år. I år samarbeider de med kunstnerne Håkon Karlsen og Knut Eirik Molvik som skal lede verkstedene sammen med kunstsenterets kunstformidler, Amalie Marie Selvik.
Det blir gjennomført ulike kunstverksteder de tre dagene. Innendørs i formidlingslokalene til Trøndelag senter for samtidskunst, og utendørs på stranden i Korsvika på Lade. Barna får utforske og prøve ut tradisjonelle kunstuttrykk i kombinasjon med råmaterialer vi finner i naturen.
Det blir ulike verkstedsaktiviteter der det utforskes teknikker som fotografi, tekstilcollage, tegning, maling og leire med mer. Blant annet får barna lage og dekorere sine egne “sankenett med mange lommer”. I tillegg lager vi bål i fjæra og sørger for at dette blir tre sosiale og kreative dager der barna får oppleve å lage kunst sammen med flinke profesjonelle kunstnere.
Tilbudet er gratis og er støttet av Trondheim kommune.
Påmeldingsfrist: 19. juni
For mer informasjon og påmelding se nettsidene til samtidskunst.no
Tilgjengelighet på Trøndelag senter for samtidskunst:
Lokalene har trinnfri hovedinngang. Heis i første etasje gir tilgang til mezzaninen i andre etasje. De har dessverre ikke HC toalett. Kunstsenteret ligger nært busstoppene: Olav Trygvassons Gate, Søndre gate og Trondheim S.
Kunstcamp på Trondheim Kunstmuseum
Når: uke 27, 28 og 33.
Hvor: Trondheim Kunstmuseum, Bispegata 7b
For hvem: barn fra 9 til 13 år.
Har du et kreativt barn som vil skape kunst og få nye venner i sommerferien? Kunstcamp er Trondheim kunstmuseums ferieskole som foregår i uke 27, 28 og 33.
De siste årene har Trondheim kunstmuseums Kunstcamp markert seg som sommerens høydepunkt for barn som vil utvikle skaperglede og kunstfaglige ferdigheter gjennom veiledning fra erfarne kunstnere og pedagoger.
Over fem dager får barna mulighet til å både se og uttrykke seg gjennom kunst. Vi jobber i verkstedet med ulike kreative uttrykk, og blir bedre kjent med Trondheim kunstmuseums samling og våre utstillinger.
Det vil bli jobbet med kunstmaterialer av høy kvalitet. Tema for i år er NATURFØLELSE, og vi vil blant annet jobbe med spray, nålefilting, maleri og tegning. Etter en uke med utforskning lager barna en utstilling på Trondheim kunstmuseum der venner og familie inviteres til utstillingsåpning.
Mer info og påmelding på Trondheim Kunstmuseums nettsider:
Tilgjengelighet på Trondheim Kunstmuseum:
Inngang for gjester med rullestol, rullator eller barnevogn er på sørsiden av bygget (mot Nidarosdomen). Om døren er stengt ta kontakt med resepsjonen. Vestsiden av bygget (mot restauranten Bifrons) kan også brukes. En ringeklokke tilkaller våre ansatte som gledelig vil assistere i bruken av den originale heisen fra 1930-tallet.
Inne i museet er det trappefri adgang til verkstedet hvor Kunstcampen foregår, med HC-toalett i nærheten.
Bilparkering: TKM Bispegata ligger i Midtbyen med nærmeste gateparkering i Bispegata eller Munkegata. Nærmeste parkeringshus er Torget P-hus som ligger i tilknytning kjøpesenteret Trondheim Torg, med innkjørsel fra Tinghusplassen.
Bussreisende: nærmeste bussholdeplass er Nidarosdomen. For busstider se AtB sine hjemmesider.
Hundeleir med Sportshunder Trondheim
Når: uke 26 og 27.
Hvor: Sporthunder Trondheim, Statsråd Krohgs veg 15
For hvem: barn fra 8 til 13 år.
Bli med på Hundeleir, og ta ansvar for din "egen" hund.
Dette er for deg som kan litt om hund fra før, eller har lyst og lære litt om hund, og være sammen med andre med samme interesse. Alle som liker hund er velkommen. Sportshunder Trondheim har trygge fine hunder å låne bort. Det vil bli lagt opp til øvelser som alle mestrer.
De stiller med hund, så hvert barn får ansvar for en “egen”hund hele uken.
(Det vil IKKE være anledning til å ta med egen hund).
- Aktiviteter:
- Ha det gøy og sosialt med andre med samme interesse (lage hundeleger, hundeis, hinderløype)
- Aktivisere hundene gjennom forskjellige moro aktiviteter(triks, snutearbeid, agility ++)
- Lære hundens språk og signaler (hva betyr det når hunden gjesper)?
På hundeleiren vil dere møte Eirin Dahl og Majken Rieck Nilsen.
Kurset passer best for deg mellom 8-13år.
Mer info og påmelding på Sporthunder sine nettsider
Sommerferie på Vitensenteret
Når: i hele sommer!
Hvor: Vitensenteret
For hvem: barn fra 4 år og oppover.
Sommerprogrammet består av varierte og lærerike aktiviteter for barn og familier. Det inkluderer interaktive vitenshow, kreative verkstedsaktiviteter, filmer og opplevelser i planetarium. Aktivitetene kombinerer underholdning og læring innen vitenskap og teknologi, og foregår innendørs i tilrettelagte utstillings- og aktivitetsområder.
Tilbudet er for barn fra ca. 4 år og oppover
Se mer info i Vitensenterets aktivitetskalender.
Tilgjengelighet: Lokalene på Vitensenteret er tilgjengelige for rullestolbrukere og personer med nedsatt bevegelighet, og det finnes HC-toalett. Det er også heis på bakgården som gir enkel tilgang til bygget. Senteret ligger sentralt og er lett tilgjengelig med offentlig transport, med busstopp i nærheten.
Landslagets Friidrettsskole - Trondheim Friidrett
Når: 24. til 30. juni
Hvor: Ranheimshallen og Dalgård friidrettsbane
For hvem: barn i 1. til 7. klasse
På friidrettsskolen får barna utvikle ferdigheter innen ulike friidrettsøvelser i et trygt og inkluderende miljø. Gjennom lek, aktivitet og samarbeid vil de oppleve både mestring og idrettsglede sammen med jevnaldrende.
Barna deles inn i grupper etter alder, slik at treningen blir best mulig tilpasset nivå og behov. For de yngste vil aktivitetene være lekbaserte og varierte, mens de eldste får et mer målrettet fokus på teknikk og utvikling innen de ulike grenene.
Det serveres lunsj hver dag, i tillegg til mellommåltider med frukt. Alle deltakere får også sin egen T-skjorte.
Friidrettsskolen arrangeres i Ranheimshallen 24.–26. juni, og fortsetter på Dalgård friidrettsbane 29.–30. juni.
Friidrettsskolen ledes av erfarne friidrettsutøvere, som sørger for at barna får en god og inspirerende introduksjon til friidrett.
Landslagets Friidrettsskole er et tilbud for barn mellom 6 og 12 år (de som skal begynne i 1. klasse, til de som skal begynne i 7. klasse).
Mer info og påmelding finner du på Trondheim Friidrett sin nettside
Tilgjengelighet: Ranheimshallen er et moderne og universelt utformet anlegg med god tilgjengelighet for personer med nedsatt funksjonsevne. Den har HC-toalett og tilrettelagte garderober, og god tilgang til kollektivtransport. Anlegget egner seg svært godt for et bredt spekter av brukere. Dalgård friidrettsbane er et utendørsanlegg med mer begrenset og varierende tilgjengelighet, både på grunn av en lengre vei til kollektivtransport, og hvordan man kommer seg ned til friidrettsbanen.
Multisportuka
Når: uke 27 og 32.
Hvor: Skistua, Ferista eller Granåsen
For hvem: barn født mellom 2014 og 2018
Multisportsuka er en uke fylt med aktiviteter som kajakk, SUP, rappellering, skiskyting, rulleski, orientering, matlaging på bål, basketball og Mesternes mester. Barna får servert variert lunsj og frukt. Multisportsuka foregår mandag til fredag i uke 27 og 32. Aktivitetene foregår fra ved Skistua, Ferista og Granåsen.
Aktiviteten er for barn født mellom 2014 og 2018.
Se mer info og påmelding på Trondhjems Skiklub sine nettsider
Forskerfabrikkens sommerskole
Kurs for 2. og 3. trinn: "Kule eksperimenter og supre tall.
Kurs for 4.-6. trinn: "Vår magiske planet"
Begge kursene arrangeres i uke 27, 32 og 33 ved Åsveien skole og ressurssenter, og Singsaker skole. Flere kursteder kan komme.
Mer info og påmelding på nettsidene til Forskerfabrikken
Kontakt
Har du spørsmål, eller ønsker du å promotere et ferietilbud?
Send en e-post til for å få tilsendt et skjema hvor dere fyller ut info om deres ferietilbud, så vi kan legge det ut på denne nettsiden.
Sist oppdatert: 19.06.2026