Hjem Kultur og fritidTilrettelagte fritidsaktiviteter og støttekontakt for voksne

Tilrettelagte fritidsaktiviteter og støttekontakt for voksne

Kulturenheten tilrettelegger kultur- og fritidsaktiviteter for deg som er over 18 år. Vi har bred oversikt over kultur- og fritidsaktiviteter som passer for voksne med bistandsbehov.

Tilrettelagte aktivitetstilbud 

Alle som har behov for informasjon om tilrettelagte gruppeaktiviteter, er nysgjerrig på hvilke muligheter som finnes, eller har konkrete ønsker for fritiden kan henvende seg til oss.

Henvendelse kan tas på telefon 72 54 57 00, eller ved å sende inn et skjema for registrering av interesser for fritiden.

Hent skjema for registrering av interesser

I etterkant av henvendelsen vil vi ta kontakt og invitere til en informasjonssamtale.

Oversikt over aktiviteter

Julekonsert med Coverbandet på Jekken - Voll gård 27. november 2018


Se oversikt over aktivitetstilbud i Aktivitetsheftet for høsten 2018

Ønsker støttekontakt

Støttekontaktordningen er et tilbud for deg som må ha individuell bistand for å delta i fritidsaktivitet. Det kan være bistand til og fra, eller under aktiviteten. 

Søknad om å få støttekontakt sendes til oss på eget søknadsskjema.

Hent skjema for å søke om støttekontakt for voksne

Når du har sendt inn skjemaet vil du få en innkalling til et møte med Tilrettelagt Fritid der vi snakker om ønsker for fritiden og behov for tilrettelegging. Tilrettelagt Fritid sender i etterkant av møtet en anbefaling til Helse- og velferdskontoret.

Målet med støttekontaktordningen

Støttekontaktordningen har fokus på å bryte isolasjon ved å komme seg ut av hjemmet på ulike sosiale, kulturelle eller fysiske aktiviteter, samt nettverksbygging og utprøving av nye aktiviteter.

En støttekontakt kan ikke bistå med praktiske gjøremål, som for eksempel handling, rydding, vasking, matlaging m.m. Ta kontakt med Helse- og velferdskontoret i din bydel dersom du har behov som ikke kommer under støttekontaktordningen. Helse- og velferdskontorene koordinerer de kommunale tjenestene.

Informasjon om støttekontakt og tilrettelagte fritidstilbud på andre språk

English

Arabisk

Persisk

Dari

Tigrinja

Kontakt oss

Telefon: 72 54 57 00 - eller direkte til din kontaktperson

Ansatte ved Tilrettelagt fritid

Avdelingsleder

Avdelingsleder: Marit Kjerrengvoll Ekle
Telefon: 920 11 284 
E-post: marit.ekle@trondheim.kommune.no

Aktivitetsutvikler

Stian Pedersen
Telefon: 916 72 715
e-post: stian.pedersen@trondheim.kommune.no

Aktivitetsveiledere

Dag Erland Kittilsen
Telefon: 952 63 988
e-post: dag-erland.kittilsen@trondheim.kommune.no

Frode Hansen
Telefon: 482 58 179
e-post: frode.hansen@trondheim.kommune.no

Støttekontaktteam

Therese Utness Grandetrø
Telefon: 916 72 502
e-post: therese-utness.grandetrø@trondheim.kommune.no

Elisabeth Haugen
Telefon: 906 12 995
e-post: elisabeth.haugen@trondheim.kommune.no

Anne Aam
Telefon: 916 72 397
e-post: anne.aam@trondheim.kommune.no

Sigmund Omarhaug
Telefon: 415 22 336
e-post: sigmund.omarhaug@trondheim.kommune.no

Martin Guldsten Ottesen
Telefon: 482 84 376
e-post: martin-guldsten.ottesen@trondheim.kommune.no

Susanne Hole
Telefon: 901 59 238
e-post: susanne.hole@trondheim.kommune.no

Godtgjøring støttekontakter/fritidsassistenter

Elin Brattgjerd
Telefon: 482 87 994
e-post: elin.brattgjerd@trondheim.kommune.no

Berit Østraat Myhre
Telefon: 916 65 231
e-post: berit-ostraat.myhre@trondheim.kommune.no

Sist oppdatert: 15.11.2018

Fant du det du lette etter?

Takk for din tilbakemelding

Hva forsøkte du å finne?